Gen Rosso-About Band

18. listopadu 2011 v 21:46 | helca |  About Gen Rosso
Skupina vznikla v roce 1966 v malém městečku Loppianu v Toskánsku ve Florencii, Itálii. Působilo v ní už okolo 200 členů, nahráli mnoho alb a měli už téměř okolo 2000 koncertů. V současnosti v ní působí 17 členů z 9 zemí světa. Zkrátka a dobře, skupina už funguje dlouho a má už toho mnoho za sebou. Od vystupování pro menší farnosti a školy, až po vystoupení pro věřící mládež z celého světa a papeže na Světových Dnech Mládeže. Jejich hudba je složená z různých stylů, je to nejspíš tím, že je skupina složená z členů z různých koutů světa.

Zakladatelkou je Chiara Lubiche, zakladatelka hnutí Focoláre, které má své zastoupení i v České Republice. Hnutí Focoláre jednoho dne totiž dostalo červenou bicí soupravu a zelené kytary, aby mohla mládež hrát a chválit Boha hudbou. Byly založeny dvě skupiny. Chlapecká a dívčí. Chlapci si dali název Gen Rosso. Gen jako "mládež/generace" a Rosso jako "červená(odvozeno od červených bubnů)" Dívky si dali název Gen Verde. Opět Gen jako "mládež/generace" a Verde jako "zelená(odvozeno od zelených kytar)". Zatímco skupina Gen Verde zpívá v italštině, anglicky má jen pár písniček a koncerty a vystoupení má spíše jenom v Itálii, Gen Rosso zpívá jak v italštině, tak i v angličtině a taky vystupuje po celém světě. V České republice se skupina stavila už hodněkrát, s muzikálem Streetlight objela už několik českých škol např. v Brně, Jihlavě, Praze, Českých Budějovicích a české Církevní gymnázium v Plzni.

Jejich poselstvím je šířit lásku, mír a víru v Boha po celém světě. 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Snooki Snooki | Web | 18. listopadu 2011 v 21:58 | Reagovat

Ahoj, prosímtě, soutěžím o Vánoční dárek pro svého přítele. Bohužel na něj nejsem schopná ušetřit, jelikož chodím ještě do školy. Pomůžeš mi prosím? Stačí kliknout na tento odkaz! Moc mi tím pomůžeš, tak ti moc děkuju!
http://vanocni.datart.cz/nikola-holanova-si-preje-led-televize-lg (pod obrázkem stromečku dej tlačítko "darujte ozdobu" - uplně vlevo)
PS: Pokud by jsi potřeboval/a někde zahlasovat, stačí se ozvat!

2 stew-fotography stew-fotography | 28. listopadu 2011 v 7:48 | Reagovat

Gen Rossáci jsou ti nejlepší lidé, jaké jsem kdy potkala.:) Vždycky nás uvítají doslova s otevřenou náručí...:)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama